Len metráž, vzor Jeřabina na smaragdu

100% český len

Gramáž 185 g/m

Šířka 150 cm

Autorský vzor - digitální tisk

Oeko-Tex standart 100 - 1. třídy

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Kód: 18510
630 Kč / m
Len metráž, vzor Jeřabina na smaragdu
edited 63
Autorský vzor

Autorský vzor Jeřabina na smaragdu tištěný na 100% lněnou tkaninu. 

Lemují cesty a stráně, svou barvou září i v pošmoušnourném podzimní dnu a dávají příslib hojnosti na nadcházející zimním období. Jeřáby jsou nedílnou součástí naší kulturní krajiny...

Smaragdově tmavě zelená s lahvovým teplým podtónem v kombinaci s drobnými jeřabinkami. Bobulky ve vínově červené a světlé větvičky. Decentní vzor, který byl inspirován českou přírodou. Jemnost vzoru ho předurčuje pro celou řadu využití. Splývavé podzimní šaty a sukně nebo dekorační textil. V kombinaci s červenou a bílou z podzimního vzoru hravě vykouzlíte dekor s vánoční atmosférou. Polštářky, běhouny, utěrky nebo ubrousky... Obklopte se vznešenými jeřáby i v teple Vašeho domova.

Plátno v gramáži 185 g/m je lehké, jemné a splývavé. Len je v prémiové kvalitě a byl zpracovávaný v Čechách. Při správné péči Vám materiál i vzor vydrží dlouho krásný. Investice, která Vám bude dělat radost po mnoho let.

Jak na údržbu?

Len na úržbu není náročný materiál, ale pokud chcete, aby vám vydržel co nejdéle krásný, dodržujte doporučené instrukce:

  • Před šitím látku vyperte. Len je předsrážený, ale může se ještě trochu srazit (až 5%).
  • Perte maxinálně na 40°, abyste co nejdéle zachovali barvu. Látky nikdy nebělte ani chemicky nečistěte. Nepoužívejte sušičku prádla. Žehlete na nízký stupeň.
  • Pokud je to možné, perte hotové výrobky naruby. 
  • Přirozenou mačkavost lnu snížíte ždímáním na nízké otáčky, volným sušením a žehlením ještě vlhkého prádla.