O nás

Dopřejte sobě i dětem nejjemnější len od MajLEN

Jsme malá lněná značka z jihočeského Písku. Navrhujeme vlastní decentní vzory, které si necháváme tisknout v Jeseníkách. Vybíráme pouze 100% len prémiové kvality zpracovávaný v Čechách. Naše lny jsou extra měkké, jemné a neškrábou!

Naše látky splňují nejpřísnější standarty a jsou vhodné i pro ty nejmenší děti. Ve spolupráci s dalšími českými a slovenskými tvůrci šijeme dětské lněné oblečení a doplňky. Myslíme nejen na design, ale především na praktičnost. Jsme několikanásobné mámy a samy chceme od dětského sortimentu především funkčnost. Všechno testujeme na vlastních dětech!

S naší švadlenkou šijeme i lněný textil do domácnosti. Ušijeme i na přání třeba lněné běhouny, ubrousky, polštářky. A utěrky! Vždyť ty ze lnu jsou prověřeny generacemi našich babiček. Krásně sají a radost dělají dlouho. Jiné už nechceme!

Našim cílem je tvořit jen věci, co nám dávají smysl. Záleží nám na tom, aby dlouho vydržely, vyráběly se v našem prostředí a nezatěžovaly už tak zatíženou naši planetu. Len je pro nás ideálním materiálem právě pro svou odolnost, ekologickou výrobu, organický původ a rozložitelnost. Zkrátka přírodní materiál, který Vám vydrží roky, je příjemný a navíc je šetrný k přírodě.

Vzory se snažíme navrhovat s ohledem na to, aby stejně jako samotný len, byly nadčasové. Myslíme na jejich variabilitu, dobrou kombinovatelnost, nenápadnost. Hledali jsme vzory pro ty, co si na výrazné potisky nepotrpí a nechtějí vždy sáhnout pro jednobarevných variántách.