Len metráž, barva Petrolej

100% český len

Gramáž 245 g/m

Šířka 150 cm

Barvený len

Oeko-Tex standart 100 - 1. třídy

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Kód: 24502
510 Kč / m
Len metráž, barva Petrolej

Středně silné plátno s hrubší strukturou. 100% len barvený v Čechách. 

V hlubině oceánu, těsně před soumrakem, barva petroleje. Více modrá nebo zelená? Co vidí vaše oko? 

Plátno v gramáži 245 g/m je pevné, má hrubší strukturu, dobře drží tvar. Len je v prémiové kvalitě a byl zpracovávaný v Čechách. Při správné péči Vám materiál i vzor vydrží dlouho krásný. Investice, která Vám bude dělat radost po mnoho let.

 

Na co se hodí?

Perfektní len na letní, ale i jarní nebo podzimní oblečení. Je poddajný, ale méně splývavý, sluší mu upnutější střihy. Ideální na vrstvení, šaty s dlouhým rukávem, áčkové sukně, tuniky, lněné košile, ale i plátěné tašky a kabelky. Výrazná petrolejová barva zaručí, že fádnost půjde stranou! Vynikne především u podzimních a zimních typů.

Len barvy Petrolej se výborně hodí i k šití dětských šatů, kalhot, klobouků a doplňků. Univerzální barva je výhodou při výběru dekoračního textilu nebo přípravy výbavy pro miminko. 

Doma vám perolejová barva rozzáří a ozvláští moderní i venkovskou kuchyň, koupelnu či obývací pokoj. Len ve vyšší gramáži se skvěle hodí na šití kuchyňského textilu - ušijte vysoce savé utěrky, ubrousky, zástěry. Výbornou savost a rychlé schnutí oceníte u osušek a ručníků a dalších doplňků nejen do sauny. 

S čím kombinovat?

Petrolejová barva je velmi výraznou a vynikne i sama o sobě. Doplnit jí můžete smetanovou Morseovkou, kombinací s jemnou barvou Pudru získáte něžné ženské spojení, ve spojení s přírodními tóny Naturalu nebo světlejší Ovesné kaše naopak podpoříte zemitost. Veselou dětskou kombinaci získáte spojením se vzorem Duha na hořčici.

Jak na údržbu?

Len na úržbu není náročný materiál, ale pokud chcete, aby vám vydržel co nejdéle krásný, dodržujte doporučené instrukce:

  • Před šitím látku vyperte. Len je předsrážený, ale může se ještě trochu srazit (až 5%).
  • Perte maxinálně na 40°, abyste co nejdéle zachovali barvu. Látky nikdy nebělte ani chemicky nečistěte. Nepoužívejte sušičku prádla. Žehlete na nízký stupeň.
  • Pokud je to možné, perte hotové výrobky naruby. 
  • Přirozenou mačkavost lnu snížíte ždímáním na nízké otáčky, volným sušením a žehlením ještě vlhkého prádla.
Kategorie: Jednobarevné lněné látky
Složení: 100% len
Gramáž: 185 g/m
Šířka: 150 cm
Vzhled: barvený len v ČR
? Certifikát: Oeko-Tex standart 100 - 1. třídy