Kdo jsme my z MajLen?

Kdo jsme?

Je nás několik tvořivých žen a maminek, kterým není lhostejný svět kolem. Přemýšlí nad tím, co kupují a od koho a dávají přednost kvalitě před kvantitou.

Peťa je nejen oční doktorka, ale i kreativní duše s talentem na fotky a většina těch na našich sociálních sítích je její práce. Vždy ochotně se mnou konzultuje nad hrnkem dobré kávy. Pomáhá mi vybírat látky, rozhodovat o vzorech, neztrácet nadhled, hledat nové zákazníky a možnosti.

Kačka je má dlouholetá přítelkyně a v MajLEN se stará o online prostor. Má léta zkušeností s marketingovou komunikací pro špičku v online světě a díky ní jsme a budeme více vidět. Snaží se dát systém a řád mým chaotickým poznámkám, přináší cennou zpětnou vazbu a pomáhá mi s uživatelským prostředím e-shopu. Často nerozumím tomu, o čem mluví, ale naprosto jí důvěřuji.

O profi fotky se stará všestranně nadaná Veronika. Taky je má horká linka, když se dostávám v grafických programech do slepé uličky. A textil s pečlivostí šije energická švadlenka Lenka a Šárka, moje maminka.

A nic z toho by nebylo možné bez mé rodiny. Nekonečné podpory manžela, jeho rad a ochoty poslouchat. Bez dětí, které mi neustále připomínají, co je opravdu důležité a proč to dělám. Vždyť jsou součástí i samotného názvu! M jako Marie, A jako Anna, J jako Jan - MajLEN.

A kdo jsem já?

Jmenuji se Barbora a jsem zakladatelka lněné značky MajLEN. Navrhuji vzory, vybírám látky a rozhoduji o jejím směru.

Studovala jsem grafiku, ale živit se jí nechtěla. Sezení jen u počítače a tvoření stále nového obsahu, který za krátko vystřídá zase jiný-to mě nelákalo. Pokračovala jsem studiem evropské historie se zaměřením na dějiny umění. Netrvalo dlouho a galerie a muzea jsem vyměnila za děti a rodinný život.

Kreativní činnosti byly vždy mým zdrojem energie a na mateřské jsem se vrátila ke svému koníčku - šití. Časem jsem se snažila si vybírat kvalitní látky, které opravdu vydrží a potisky, co se neobjeví na každé metráži. Hledala jsem jednoduché vzory, co mě rychle neomrzí a budou se snadno kombinovat. A nakonec jsem začala přemýšlet tvorbě látek podle svých představ.

Oprášení grafických dovedností najednou pro mě dostalo smysl. Naplňuje mě navrhovat podobu materiálu pro další tvorbu, cítit vzrušení při rozbalování nových látek, moci se jich dotknout a představovat si, co dalšího z nich vznikne.

A proč len? Dokonale splňuje nároky na materiál pro pomalou módu a udržitelnost. Je to vznešená látka, ale zároveň to neznamená, že je určená jen éterickým vílám! Věřím, že len je pro každého.